Jak připravit jezírko na zimu

Publikováno: 2015-10-22

Jakmile se dny začnou zkracovat a příroda zahalí stromy a keře do podzimních barev, majitelé jezírek by měli být aktivní. Tím zajistíte svým rybkám a rostlinám, že zimu ustojí zdravé. Několika opatřeními předejde nepříjemným překvapením na nadcházejícím jaře. Takto můžete své jezírko a ryby chránit před nepříjemnými zimními povětrnostními podmínkami:

Rostliny

Na podzim je především důležité z jezírka pravidelně odstraňovat spadlé listí. Každý druhý nebo třetí den podběrákem odstraňte listy, jinak klesnou ke dnu, rozloží se a do jezírka přidají mnoho znečišťujících látek. Vedlo by to ke zvýšenému růstu řas a vzniku bahna na dně jezírka.

Méně fyzicky náročné je jako ochrana před listím upnutí sítě (velikost ok 20 mm) a předchází zvýšenému usazování listů na dně. Mimochodem v jezírku je nutné ponechat rákos a traviny, neboť podporují přísun kyslíku.

Ryby

Aby se mohly jezírkové ryby připravit na zimu, potřebují si vytvořit speciální potravou dostatečné zásoby energie a vitamínů. Například sera KOI Professional jarní/podzimní krmiva se skvěle hodí hlavně pro Koi - ale také pro všechny ostatní jezírkové ryby. Je optimálně účinný pro krmení při teplotách pod 17°C a podporuje odolnost vůči onemocnění díky stabilizovanému vitamínu C.

Je velmi důležité si uvědomit, že ryby mohou v jezírku přezimovat pouze, když je hloubka vody alespoň 80 cm. Pokud jezírko není dostatečně hluboké, živočichové musejí být převedeni do nádrží.Technické vybavení  

Pokud ryby mají v jezírku přezimovat, nesmí jezírko zmrznout úplně. Tomu lze zabránit umístěním vysoce kvalitních sera pond čerpadel řady SP. Pro tyto účely umístěte sera fontánová čerpadla SP do hloubky cca 40-50 centimetrů. Stálé proudění hladiny vody udrží část jezírka bez ledu, zajistí přísun kyslík a možnost volného úniku hnilobných plynů. Alternativně lze použít zařízení, která udržují určitou plochu jezírka bez ledu.

Když se budete držet této rady, vaše ryby bezpečně přezimují.

KOMENTÁŘE

Žádné komentáře.

Přidat komentář