Přírodní výživa okrasných ryb - sera nature krmiva

Publikováno: 2018-05-14

Přírodní ingredience jsou to o co jde

Téma zdravé výživy je  aktuální i v akvaristice. Kvalitní krmivo je přitom základem nejen pro zdraví nýbrž i pro trávení. Když mohou ryby krmivo dobře strávit, vede to i ke snížení zatížení vody a tím k lepším životním podmínkám a dlouhodobě čisté vodě. Přitom podle dnešních znalostí je různorodá výživa s přírodními ingrediencemi nejlepší ochranou proti nedostatku. Vitální látky, jako např. vitamíny, pigmenty, antioxidanty, komplexní druhotné rostlinné látky jakož i pre- a probiotika, jsou užitečné a esenciální substance, které krmivo obohacují. Podle aktuálních vědeckých poznatků jsou to přírodní vitální látky, jako např. astaxatin, které mají velmi podporující účinek na pohodu, odolnost a dlouhověkost. Astaxantin pochází z řas Haematococcus a obsahuje nejen antioxidanty, látky podporující rozmnožování a posilující imunitu, nýbrž i velmi posiluje vybarvování okrasných ryb. V porovnání se syntetickým Astaxantinem dociluje přírodní kvalitní surovina lepší výsledky.    

Pro přirozenou výživu okrasných ryb 

S novou řadou krmiv sera Nature prezentuje sera šest různých vločkových krmiv, které dělají výživu okrasných ryb ještě přirozenější, neboť: neobsahují ani barviva ani konzervanty. Jak již napovídá název, základem jsou receptury jejich jmenovců (např. sera Vipan), nicméně jsou obohaceny o další kvalitní přísady. K Nature krmivům počítáme sera Vipan Nature, San Nature, Flora Nature, Goldy Nature, GVG-Mix Nature a marin GVG-Mix Nature.

Moučka z hmyzu jako kvalitní a trvalý zdroj proteinů 

Jak Vipan Nature tak také Goldy Nature obsahují moučku z hmyzu, která odpovídá přirozenému spektru výživy okrasných ryb. Jsou však ještě další dobré důvody, které mluví ve prospěch dodání moučky z hmyzu do krmiv okrasných ryb: na bílkoviny bohatá moučka, získaná z Hermetia illucens, je velmi dobře pro okrasné ryby stravitelná a vykazuje požadovaný výživový profil. Navíc výroba moučky z hmyzu je šetrná ke zdrojům.   

Krill bohatý na karoten pro přirozený vývoj barev 

Oba pamlsky GVG-Mix Nature a marin GVG-Mix Nature a také San Nature se vyznačují velkým obsahem Krillu. Krill podporuje nejen vybarvení, nýbrž současně zvyšuje akceptaci, vitalitu a připravenost k rozmnožování. Tyto vlastnosti dělají z krillu ideální přísadu pro vybarvovací krmiva jako nový San Nature. Oba pamlsky GVG-Mix Nature a marin GVG-Mix Nature jsou díky přidání sušených celých krmných zvířat bohaté na přírodní minerály a stopové prvky jako jód a podporují zdraví a plodnost okrasných ryb.

Přírodní spirulina s vysokým obsahem rostlinného proteinu a karoténu 

U rostlinného krmiva Flora Nature je podíl kvalitních přírodních přísad spiruliny zvýšen. Řasa spirulina je plankton, který se dobře hodí do přirozeného spektra výživy okrasných ryb. Bývají také označovány jako "superfood", neboť: v účinné koncentraci podporují nejen optimální oddělené jasné vybarvení, nýbrž zásobují ryby kvalitním rostlinným proteinem, kvalitními Omega-mastnými kyselinami, mnoha vitamíny a minerály a stopovými prvky. Z těchto důvodů je spirulina nezbytnou součástí, jejíž podíl ve Flora Nature je obzvlášť vysoký.

Moučka z hmyzu jako kvalitní a trvalý zdroj proteinů 

Jak Vipan Nature tak také Goldy Nature obsahují moučku z hmyzu, která odpovídá přirozenému spektru výživy okrasných ryb. Jsou však ještě další dobré důvody, které mluví ve prospěch dodání moučky z hmyzu do krmiv okrasných ryb: na bílkoviny bohatá moučka získaná z Hermetia illucens, je pro okrasné ryby velmi dobře stravitelná a vykazuje požadovaný výživový profil. Navíc výroba moučky z hmyzu je šetrná ke zdrojům.

Související produkty

KOMENTÁŘE

Žádné komentáře.

Přidat komentář