Přírodní přípravky na nejčastější onemocnění ryb

Publikováno: 2018-05-25

Ošetření jednobuněčných kožních parazitů

   Pokud okrasné ryby mají na kůži zakalená místa a ohraničené slizovité potahy, jsou často napadeny jednobuněčnými parazity. Původce nemoci bílých teček u sladkovodních ryb (Ichthyophthirius multifiliis) způsobuje například malé vřídky. Jiní jednobuněční kožní paraziti  jako  Ichthyobodo sp.,  Chilodonella sp. nebo Piscinoodinium pillulare  v sladké vodě způsobují drobné skvrny na kůži. Tyto ektoparazity lze léčit s novým  sera Phyto med Protazid. Jako účinnou látku obsahuje Chinin (jako Hydrochlorid), který se získává z kůry chininovníku. Protazid se hodí i k léčení mořské krupičky  (Amyloodinium ocellatum) nebo Brooklynella hostilis  v mořské vodě. 100 ml-lahvička obsahuje účinný roztok, který stačí na  650 – 1.100 litrů vody.

Nové sera video “Léčení jednobuněčných kožních parazitů pomocí sera Phyto med Protazid“ ukazuje symptomy nemoci a jejich léčení podrobně.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vnější bakteriální napadení kůže a žaber

   Zakalené bělavé až modravé skvrny na kůži jsou způsobeny napadením bakteriemi. Pokud je kůže napadena plošně, mnohou být ryby ohroženy na životě. S novým rostlinným léčivým prostředkem sera Phyto med Baktazid lze léčit vnější bakteriální napadení kůže a žaber. Obsažený účinný tymiánový olej z Thymus vulgaris L., Thymus zygis L. ničí bakteriálně způsobené záněty kůže Aeromonas-, Pseudomonas- nebo Vibrio-bakteriemi jakož i hnilobu ploutví nebo žaber u okrasných ryb ve sladkovodním akváriu nebo zahradním jezírku. Pomocí mikroskopu z kousku kůže nebo žaber se diagnóza určí spolehlivě. sera Phyto med Baktazid je k dostání v lahvičce 30 ml (na 400 - 600 l) nebo 100 ml (na 1.300 - 2.000 l) . 

V novém sera video “Léčení vnějších bakteriálních infekcí na kůži a žábrech pomocí sera Phyto med Baktazid“ ukazuje symptomy nemoci a jejich léčení podrobně.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Léčení kožních a žaberních červů

   Kožní a žaberní červi jsou u ryb hodně rozšíření a způsobují poškození kůže a následnou infekci. Napadení se projevuje otíráním se ryb, staženými ploutvemi a slizovými fleky na kůži. Se sera Phyto med Tremazid je možno kožní a žaberní červy účinně léčit. Obsahuje účinný a přírodní peprmintový olej, který je již dlouho používán k léčbě u lidí. S přípravkemTremazid lze léčit okrasné ryby jak ve sladkovodním tak mořském akváriu. Nemá žádný dopad na biologickou filtraci a je velmi dobře snášen, biologicky odbouratelný a nevede k bakteriálním zákalům vody v akváriu. Úprava vody a její výměna nejsou proto nutné .

Nové sera video “Léčení kožních a žeberních červů pomocí sera Phyto med Tremazid“ ukazuje jak napadení kožními a žaberními červy u okrasných ryb vypadá a jak probíhá léčení s Tremazid.

KOMENTÁŘE

Žádné komentáře.

Přidat komentář