Dekorace akvária štěrkem

Publikováno: 2018-05-25

Kromě ryb a rostlin se může hlavním hřebem akvária stát materiál dna. Ideální materiál dna se skládá ze dvou složek: živinového substrátu a dekorativního materiálu dna. Živná půda plní důležitou úlohu poskytováním živin rostlinám, které detoxikují vodu a chrání proti nevzhledným řasám konkurenční živin. Také slouží jako usazovací plocha pro užitečné bakterie a tím přispívá k dobrému filtračnímu výkonu dna. Dekorativní materiál dna je umístěn na vrch živné půdy a dává akváriu jedinečný vzhled. Také přispívá ke správnému chovu živočichů a může ještě více zdůraznit jejich nádherné vybarvení.

Živná půda umožní rostlinám optimálně růst a podporuje filtrační výkon dna. Vytváří tak základ pro nádherně osázené akvárium se zdravými rostlinami a živočichy, stejně jako optimální kvalitu vody.

Díky nabídce různých druhů přírodních a barvených štěrků sera nabízí správnou dekorativní spodní plochu pro každý styl akvária. Všechny druhy štěrku mají společné, že jsou CO2odolné a jsou vůči vodě neutrální, tzn. nemají vliv na parametry vody a odčerpávají ji. Vzhledem k tomu, že jsou oblé, jsou vhodné i pro chov ryb orientovaných na dno, jako je sumec, který nepřetržitě prohledává dno kvůli potravě. Jak přírodní, tak i barvené typy štěrků jsou schváleny podle normy DIN 38415-6/EN ISO 15088 nezávislým institutem a jsou osvědčeny jako neobsahující znečišťující látky. Všechny druhy štěrku jsou proto také vhodné pro chov a odchov citlivých zvířat.

sera Gravel okrasné štěrky jsou k dostání ve dvou variantách: 3 l a 6 l. Kolik štěrku pro akvárium potřebujete, lze snadno spočítat s Gravel Calculator. Pronásobíte velikost akvária (délka = A v cm, šířka = B v cm) s požadovanou výškou sera štěrku (C v cm), výsledek pak dělíme 1.000. Tak dostanete počet litrů potřebného množství štěrku sera Gravel.

          sera Gravel antracitový                                        sera Gravel béžový                                             sera Gravel černý                                              sera Gravel modrý

               sera Gravel hnědý                                             sera Gravel šedý                                                sera Gravel bílý                                                  sera Gravel okrový

Související produkty

KOMENTÁŘE

Žádné komentáře.

Přidat komentář