logo
Zlepšujeme i to co je již osvědčené: sera pond UVC 55X
07 May

Se systémem sera pond UVC-55X sera představuje konzistentní další rozvoj předchozího systému UVC. Se stoupajícími teplotami a intenzitou slunce v sezóním období jezírek se problémy s řasami také zhoršují. Roste poptávka po preventivně efektivních a technických řešeních. Se sera pond UVC-55X získáte trvale křišťálově čistou a biologicky zdravou vodu z jezírka. Spolehlivě odstraňuje všechny druhy plovoucích řas (zakalená zelená voda), snižuje množení vláknitých a dalších řas a trvale odstraňuje patogeny a bakteriální zákal vody až o 97%. Proto není nutné používat škodlivé chemikálie, které mohou poškozovat faunu a flóru a biologickou rovnováhu jezírka.
Se spotřebou energie 55 wattů patří sera pond UVC-55X systém mezi nejsilnější jednotky na trhu. Korozivzdorné tělo z nerezové oceli odolné vůči UVC má nejen dlouhou životnost, ale také odráží UV-C záření a zvyšuje jeho účinek až o 35%. Nová amalgámová lampa UV-C funguje ve výborně chráněném poloze. Má prodlouženou životnost až o 42% a vyšší výkon (více než 52%) ve srovnání se standardními UV-C lampami.
Systém je navržen pro jezírka nad 10.000 litrů. Jednotka může být propojena s filtry nebo předfiltrační komorou prostřednictvím přiložených spojek a také je vhodný pro přímé spojení s jezírkovým čerpadlem.

UV-C-záření vysvětlení:

    Na zemi není žádné přirozené UV-C záření. Je zachyceno nejvyšší vrstvou zemské atmosféry, proto organismy v průběhu
    evoluce neměly žádnou šanci si na ně zvyknout. To zahrnuje také zárodky nemocí (bakterie, viry, plísně), parazity, plovoucí
    řasy a v rozmnožovacím stádiu i vláknité řasy, a ty jsou spolehlivě UV-C zářením zlikvidovány. Životní podmínky a zdraví ryb
    jsou tímto dlouhodobě zlepšovány. Bakteriální zákaly vody a zelená voda v jezírku jsou také preventivně účinně potlačeny.


Jak funguje UV-C systém?

UV-C systém uvnitř krátkodobě ozáří protékající vodu UV-C zářením. Přístroje sera jsou vybaveny UV-C vyzařující lampou, která je chráněna vysoce kvalitním tubusem z křemičitého skla, kolem kterého ozářená voda protéká. Variabilní adaptér umožňuje propojení hadic různých průměrů. Výměna UV-C lampy je velmi jednoduchá. Koncové kusy s propojkami hadic jsou otočné a umožňují co nejkratší propojení hadic.
UV-C systemy jsou k dostání v různých velikostech, od malých akvárií až k velkým jezírkům. Hadicí jsou napojeny na vhodné výkonné čerpadlo nebo jsou integrovány ve filtru. UV-C systémy jsou vybaveny obzvlášť úspornými lampami a šetrnými elektronickými předřadníky.

E-shop link: sera pond UVC 55X