logo
NOVINKY: 3 nové produkty z udržitelných zdrojů v ekologičtějších obalech
08 Jul

Udržitelnost promyšlená až do konce

Již 50 let se soustřeďuje společnost sera na vhodnou výživu blízkou přírodě a zasazuje se o životní prostředí a přírodu. Nyní dělá sera další krok a prezentuje tři produkty z obzvláště udržitelných zdrojů. sera Insect Nature, sera Pond Insect Nature a sera Turtle Adult Nature představují nový standard.

Výživa pro okrasné a biotopové ryby blízká přírodě

sera Insect Nature a sera pond Insect Nature obsahují hmyzí moučku. Larvy potemníka poskytují všechny živočišné bílkoviny. Současně je jejich chov obzvlášť šetrný ke zdrojům. Hmyzí moučka z nich získaná vykazuje vynikající vlastnosti: díky chitinu obsaženém v moučce má i antibakteriální a antialergické účinky.

Díky svým vlastnostem je pomalu klesající měkký granulát vhodný pro mnoho ryby chovaných v akváriu nebo domácím jezírku. Přitom odpovídá jejich přírodním zvyklostem výživy. V jejich přirozeném prostředí se živí především larvami a řasami. Mimo larev potemníka se obsažené pšeničné klíčky a další kvalitní ingredience starají o zdravý vývoj a výbornou využitelnost.

Vyjít vstříc potřebám dospělých želv

sera Turtle Adult Nature je první a jediné čistě rostlinné krmivo pro pro suchozemské želvy a dospělé vodní želvy založené na vodní čočce. Obzvlášť želva nádherná se během svého života mění z masožravce na býložravce, příp. všežravce. Proto je důležité k tomu uzpůsobovat i její výživu. Společností sera používaná vodní čočka pěstovaná jako udržitelný zdroj poskytuje patřičnou výživu pro zdravá zvířata až do vysokého věku a rovněž přirozenou výživu s ideálním poměrem vápníku a fosforu. Krmivo bylo odzkoušeno v zoologických zahradách a byla potvrzena výborná akceptace.

Snížení CO2 – také u balení

Všechny tři produkty budou nejen obsahují odpovídající ingredience a jsou vyráběny z udržitelných zdrojů, ale budou také z nich baleny. Dóza na krmivo je tvořena z 35% z cukrové třtiny. Část rostliny použitá pro dózu je odpadní produkt při získávání cukru. Jako obnovitelná surovina je cukrová třtina sklízena již po 12 měsících a prochází několika procesy až je 100 procentně využita. Je to první dóza, která může být nejen kompletně recyklována, nýbrž současně je tvořena z velké části surovinami z udržitelných zdrojů. Tak aktivně přispívá ke snížení CO2.