logo
NOVINKY: MYCOZID a CATTAPA
04 Nov

Vysoce účinné, dobře tolerované léčivé regulátory vody pro okrasné ryby patří již desetiletí do sortimentu sera. Ve vlastních firemních laboratořích pokračuje kontinuálně a s využitím nejnovějších vědeckých poznatků práce na inovativních produktech. Dva nejnovější výsledky výzkumu jsou dva regulátory vody na rostlinné bázi, které doplňují tři již existující výrobkyz řady Phyto med: sera Phyto med Mycozid a sera Phyto med Catappa.

Se sera Phyto med Catappa nabízí sera vysoce účinný rostlinný produkt pro akvaristiku s extraktem z vrcholáku pravého-mořská mandloň (Terminalia catappa). V porovnání s normálním extraktem nebo pouhým přidáním Catappa listů účinkuje až 10 krát silněji. Je vhodný pro léčbu bakteriálních onemocnění jako např. hniloba ploutví a podporuje léčbu při napadení různými bakteriemi jako Aeromonas hydrophila, Pseudomonas spp., Edwardsiellatarda, Plesiomonasshigelloides, Enterobacter spp., Shewanella putrefaciens, Streptococcus sp. a Staphylococcus sp. Navíc je účinný proti plísním, plísním jiker a rovněž Trichodina sp. a snižuje napadení Gyrodactylus sp. rovněž Dactylogyrus sp. Pokud je to možné, měla by být zjištěna přesná diagnóza z mikroskopického šetření kůže nebo žaber.

sera Phyto med Catappa poskytuje urychlení léčení i po přestálém onemocnění: rány se zacelují rychleji a výrazně se snižuje riziko sekundární bakteriální infekce a sekundární plísňové infekce. Dále se zvyšuje účinnost dalších produktů řady Phyto med použitím sera Phyto med Catappa. Je k dispozici ve velikosti 50 ml (dostačující pro 400 litrů) a dávkuje se 5 ml na 40 litrů akvarijní vody. K dostání předběžně od začátku července /Juli.

sera Phyto med Mycozid obsahuje jako účinnou látku vysoce účinný tymianový olej z Thymus vulgaris L., Thymus zygis L. který působí proti vnějším plísním jako Saprolegnia sp., Achlya sp. v ranném stádiu a rovněž proti zaplísnění jiker. Výrobek je dále vhodný pro doplňkovou léčbu v případě poranění nebo bakteriálních zánětů a jako prevence sekundární plísňové infekce. Pokud je to možné, měla by být zjištěna přesná diagnóza z mikroskopického šetření kůže nebo ploutví. sera Phyto med Mycozid je k dispozici ve velikosti 30 ml (dostačující pro 300 až 400 litrů) nebo 100 ml (dostačující pro 1.000 až 1.300 litrů) a dávkuje se 1 ml na 40 litrů akvarijní vody. K dostání ihned.

Odkazy do e-shopu:

sera Phyto med Catappa 50 ml

sera Phyto med Mycozid 30 ml

sera Phyto med Mycozid 100ml