logo
sera po třetí za sebou obdržela ocenění !
20 May

“Produkt roku 2021/2022 pro domácí mazlíčky” v kategorii akvaristika získal: sera siporax Nitrat-minus Professional. S tímto oceněním sera uspěla v tom, co se žádnému jinému podniku ve čtenářské anketě „mazlíčků“ zatím nepodařilo: Vyhrát třikrát za sebou populární ocenění a získat tak „Hattrick“.

Se siporaxem Nitrate-minus Professional se sera podílela na dosažení cíle, který si sama stanovila – třetí ocenění v řadě. Speciálně pro tento účel bylo vytvořeno produktové video graficky zobrazující všechny relevantní aspekty od principu funkce přes výrobu až po expedici. Prostřednictvím vlastního newsletteru, kanálů sociálních médií a také v přímé komunikaci se zákazníky požádala sera německé prodejce zvířat, aby se zúčastnili online čtenářského průzkumu a hlasovali pro značku sera. Úspěch: sera by mohla zvítězit nad ostatními kandidáty a může znovu získat cenu od specializovaného časopisu "pet". V letošním roce proběhne předávání cen již tradičně během výstavy Interzoo v Norimberku.

Produkt, který letos získal ocenění “produkt roku pro domácí mazlíčky”, je biologické vysoce výkonné filtrační médium k odstranění nitrátu. Se siporax Nitrat-minus Professional sera zvažovala již osvědčené: bázi tvoří klasický siporax, biologické filtrační médium ze sintrovaného skla ve formě prstence. Chráněný je odbouratelným biopolymerem ve formě koule, který slouží nitrát odbourávajícím bakteriím ve filtru jako zdroj uhlíku a zlepsuje tak nitrifikační výkon. Navíc optimalizuje tato promyšlená konstrukce koule průtok vody a zlepšuje tak transport látek dovnitř kroužků siporaxu, což zvyšuje dobu výdrže filtru. Prstence a koule jsou kompletovány v “DeinWerk”, dílně pro lidi s psychickými problémy, umístěné pouze 2 km od sídla firmy sera.

Výhercem v obou minulých případech byly sera Scaper Cubes (2019/2020; není k dispozici na českém trhu) a tři sera Nature krmiva (2020/2021). Scaper Cubes se vyznačují vychytaným inovativním konceptem, který je v nich obsažen: zákazníci mohou individuálně v šesti krocích sestavit vlastní akvárium, filtr, osvětlení a mohou si ho nechat dodat přímo domů systémem drop shipping. Mezi výrobky sera Nature krmiva, oceněné v dalším roce, patří sera Insect Nature, sera Pond Insect Nature a sera Turtle Adult Nature. Všechna tři krmiva jsou nejen z obnovitelných surovin blízkých přírodě, např. hmyzí moučka nebo vodní čočka, nýbrž také mají obnovitelné balení: Krmivové dózy obsahují 35% z cukrové třtiny. Pro dózy použitá část rostliny je odpad vzniklý při výrobě cukru. Jako obnovitelná surovina je cukrová třtina sklízena po 12 měsících a prochází mnoha procesy až ke 100% využití. Takto jsou to první dózy, které nejen mohou být kompletně recyklovány, nýbrž jsou z velké části z obnovitelných zdrojů. Tak aktivně přispívají k snížení CO2.

“Chceme srdečně poděkovat za organizaci výběru čtenářů a samozřejmě také specializovaným maloobchodníkům, kteří mnohokrát hlasovali pro naše výrobky v minulých letech”, řekl Simon Gierlings, obchodní a marketingový ředitel firmy sera. Kvalita, udržitelnost, inovace – to jsou tři aspekty, které mají u firmy sera největší váhu při vývoji výrobků a výrobě. Je proto velmi potěšující, že v minulých třech letech byly oceněny právě ty výrobky, které toto představují. “Cítíme, že tři ocenění potvrzují že máme správné hodnoty a těší nás, že naše výrobky přesvědčují specializované obchody rok co rok”, shrnula Cora Laudien, PR manažerka firmy sera.

Odkaz na výrobek: sera siporax nitrat minus